I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med blomster i en glasvase. Usigneret. Olie på lærred. 36,5×28,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 97, 1958 nr. 34.
Mindre retoucheringer og reparationer. Mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Enkelte minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
26 bud