2043/31
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Parti fra en smal gade på Capri, med skygge fra den bagende sol. Sign. P. Mønsted Capri 1884. Olie på lærred. 31×21.
Retoucheringer, fortrinsvis ved øvre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud