2103/261
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Parti fra Københavns havn med et fartøj i brand. Sign. monogram 1886. Olie på lærred. 35,5 × 47
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1848, 2018 nr. 147.
Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud