1951/734
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
Lille skål af massiv drejet teak. Udført og stemplet hos Kay Bojesen, Denmark, Copyright, Finn Juhl Design. H. max. 5,2. Diam. 14,8.
Meget få overfladeridser.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag