Sven Havsteen-Mikkelsen (f. Argentina 1912, d. Ærøskøbing 1999)
“Garnisionskirken i Rendsborg, 22/10 69”, “Roter Haubarg”, “Borgnæs mølle” og landskab fra Blakstenodde, Ærø. Sign. S. Havsteen, 25/38, S. Havsteen-Mikkelsen 66, Slesvig, 41/55, S. Havsteen 73, 41/53 og S. Havsteen 73, 43/170. Fire litografier. Bladstørrelse 45,5×50,5, 45,5×60,5, 65,5×48,5 og 48,5×64. Uindrammede. (4)
Papiret er gulnet. Trykmærker. Håndteringsmærker. En med plet og misfarvning i hjørnet.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020