12048/​44

Frederik Wilhelm Svendsen (f. København 1885, d. 1975)

Ved det kongelige bibliotek. Sign. F. Svendsen. Olie på lærred. Lysmål 65×55. Rammemål 77,5×67,5.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag