12014/16
Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)
Komposition. Sign. R. Winther. 12 april 1963. Litografi i farver, 2/2. Bladstørrelse 31,5×44. Uindrammet.
Lodret fold i midten. Kanterne med mindre folder.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag