Harald Lønborg (f. Nakskov , d. Odense 1942)
Peter Tom-Petersen (f. Thisted 1861, d. Ærøskøbing 1926)
Christian Pedersen-Bellinge (f. Bellinge Mark, Fyn 1897, d. 1984)
Tre partier. Sign. Blyant, tusch og akvarel på papir. Lysmål 20×20–21,5×25,5. (3)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
30 bud