2148/35
Baktiari tæppe, Persien. Gentagelsesmønster med blomsterranker på lys bund. 20. årh.s slutning. 222×153.
BEMÆRK NY EFTERSYNSADRESSE/PLEASE NOTE THE NEW PREVIEW ADDRESS. BEGRÆNSET EFTERSYNSPERIODE: 25–26.11, 10–17. 27.11, 10–14. 29.11, 10–17. LIMITED PREVIEW: 25–26.11, 10 AM-5 PM. 27.11, 10 AM-2 PM. 29.11, 10 AM-5 PM.
Slidte frynser. Ene kant med slitage(Ca. 15 cm)
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag