2148/​35

Baktiari tæppe, Persien. Gentagelsesmønster med blomsterranker på lys bund. 20. årh.s slutning. 222×153.

BEMÆRK NY EFTERSYNSADRESSE/PLEASE NOTE THE NEW PREVIEW ADDRESS. BEGRÆNSET EFTERSYNSPERIODE: 25–26.11, 10–17. 27.11, 10–14. 29.11, 10–17. LIMITED PREVIEW: 25–26.11, 10 AM-5 PM. 27.11, 10 AM-2 PM. 29.11, 10 AM-5 PM.

Slidte frynser. Ene kant med slitage(Ca. 15 cm)

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK