2015/​328

Ferrari, Jaguar, Ford Thunderbird, Plymouth, Chevrolet, Mercedes Benz, BMW, Porsche m.fl. 20 modelbiler af metal. Scale 1:18. L. 24–30. (20)

Proveniens: Dansk privatsamling.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte mindre defekter.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK