2438/260
Herman Alfred Wahlberg (f. Stockholm 1834, d. Tranås 1906)
Aftenparti med en spadserende person ved en skovvej. Sign. Alf. Wahlberg 72. Olie på træ. 33×24.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag