1722/​566

Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)

Skål af stentøj dekoreret med brun glasur i felter. Sign. Alev, Kgl. P. Nummereret 209/500. H. 13. Diam. 21,5.

Enkelte ridser og mærker

Moderne kunst og design, 30. maj 2017

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK