1722/566
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
Skål af stentøj dekoreret med brun glasur i felter. Sign. Alev, Kgl. P. Nummereret 209/500. H. 13. Diam. 21,5.
Enkelte ridser og mærker
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag