1834/​1511

Barokform tekande og sukker skål af sølv, indvendigt forgyldt. Stemplet med lødighed 12. 19. årh.s slutning. Vægt 1162 gr. H. 17 og 20 cm. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Varia, 23. august 2018

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK