1834/1511
Barokform tekande og sukker skål af sølv, indvendigt forgyldt. Stemplet med lødighed 12. 19. årh.s slutning. Vægt 1162 gr. H. 17 og 20 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag