2444/​59

Svensk almue skab af bemalet fyrretræ, overdel med to døre og to skuffer, underdel med to døre. Delvis, 18. årh.s slutning. H. 193. B. 105. D. 53.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere dele tilføjet. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. oktober 2024

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK