1847/19
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Kystparti. Sign. C.L. Olie på lærred monteret på plade. Grisaille. 24×37.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag