2031/71
Langbord af egetræ og fyrretræ, front med to skuffer, tunget sarg, firsidede baluster formede ben, hvor imellem fodlister. 18./19. årh. H. 75. L. 78. B. 71.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Mørke palmager på pladen.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud