2312/25
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
En gammel kone strikker i køkkenet. Sign. P. Mønsted, Tranebjerg, 1927. Olie på lærred. 39×49.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag