2131/142
Ubekendt maler, 19. årh.
Skovparti med en storkerede. Usigneret. Olie på lærred. 71×86.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag