1746/608
Aage Sikker-Hansen (f. Grenaa 1897, d. København 1955)
Udsigt fra Nørre Sundby mod Aalborg. Sign. på bagsiden. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 54×75.
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 14. november 2017
Vurdering
Hammerslag