Foto endnu ikke klar
893/320
Fransk elefantur af forgyldt og patineret bronze, urhus med rund skive af hvid emalje, top med jæger og slange, båret af elefant, stående på gennembrudet base støbt med rocailler og blomster. 19. årh.s slutning. H. 75. B. 52. D. 23.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag