Foto endnu ikke klar
893/​320

Fransk elefantur af forgyldt og patineret bronze, urhus med rund skive af hvid emalje, top med jæger og slange, båret af elefant, stående på gennembrudet base støbt med rocailler og blomster. 19. årh.s slutning. H. 75. B. 52. D. 23.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag

35.000 DKK