2435/​909

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“AT 15”. Rektangulært sofabord af massiv eg. Udført og mærket hos Andreas Tuck, Odense. H. 48. L. 150. B. 60.

Litteratur: Andreas Tuck/Salesco katalog 1963–64.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Enkelte tørringsrevne.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?