2024/29
Lysberg & Hansen
Et par armstole af hvidmalet træ, blomstret Sanderson betræk. Rokoko form, 20. årh. H. 90. B. 62. D. 56. Sædehøjde 40. (2)
Enkelte pletter på sædet. Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag