1349/807
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Stående nøgen kvinde. Sign. Otto P. Figur af udskåret og patineret træ. H. 35.
Enkelte mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. december 2013
Vurdering
Hammerslag