1948/​141
Et par bordprydelser af sølv i form af kamphaner. Stemplet 830. Vægt 504 gr. H. 11 cm. L. ca. 14 cm. (2)

Be­skriv­el­se

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Sølv ▸ Ældre sølv

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

3.000 kr.