2413/19
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
“Toldkontrolør C. C. E. Møllers Huus i Lille Sørup. Sommeren 1926. Den unge Hans Holger Ullig”. Sign. P. Mønsted, Sørup 1926. Olie på lærred. 26×35.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag