2416/814
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Et par høje bogreoler af eg. Model Ry 8. Udført hos Ry Møbler, utydeligt mærket. H. 167 B. 100. D. 33,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Huller i bagbeklædning.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag