1948/156
Emile Guillemin, tilskrevet (f. Paris 1841, d. 1907, tilskrevet.)
Napoleon stående med korslagt arme, patineret bronze, på plint med forgyldt ornament og egeløvsfrise. H. 40 cm.
Aldersrelaterede spor. Basens fodrand bulet. Sværd defekt, mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud