2023/​95

Bord af bemalet træ i grønne farver. Rokoko form, 20. årh.s begyndelse. H. 78. L. 76. D. 52.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i pladen.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK