2440/850
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Dækketøjsskab af mahogni, sko samt kehl af palisander. Profileret front med to døre og fire skuffer, greb samt beslag af messing. Indvendig med hylder. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. H. 161. B. 123. D. 42.
Nøgle medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering