2050/8501
Russisk Louis XVI spillebord, marquetteri af karelsk birketræ, eksotisk træ samt indfarvet frugttræ, spilleplade med senere lysrød filt. 18. årh.s slutning. H. 77. B. 97. D. 47/94.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud