12123/282
Dansk møbeldesign
Damestol af bejdset træ, sæde og ryg betrukket med mønstret stof. Udført hos Sorø Stolefabrik. 1940'erne. H. 66.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med defekter og slitage.
Kunst, antikviteter & design, 10. juni 2021
Vurdering
Hammerslag