2431/99
Et par franske Charles X kandelabre af forgyldt bronze, let konisk, glat stamme på tresidet fodstykke støbt med ornamentik, hver med tre lysarme. 19. årh. H. 53 cm. (2)
Alders- og brugsrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud