1831/92
Sophus Jürgensen (f. Roskilde 1873, d. 1958)
En ældre herre med skæg. Sign. S. Jürgensen. Antwerp Maj 1901. Olie på lærred monteret på malepap. 47×34.
Minimale retoucheringer langs kant. Behov for rensning. Nålehuller i hjørner.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag