1950/​138

Sainte Crox spillemaskine af emalje og forgyldt metal, mekanisk fugl, prydet med ornamenter i form af lyre og bladværk med sløjfe, optræk i bunden og stopknap. Mærket Reuge Music, Sainte Crox, Made in Switzerland. 20. årh. H. 32.

Fungerende, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK