1813/50
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Birketræer ved en søbred. Sign. J. P. 1921. Olie på lærred. 57×68.
Minimal krakelering og enkelte ridser.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud