2425/324
Stor damaskdug indvævet med overflødighedshorn fyldt med blomster, midten indvævet med strøede blomster, desuden hjørnemonogram. 19. årh.s anden halvdel. Ca. 380×178 cm. B5
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. juni 2024
Vurdering
Hammerslag