2031/39
44 hollandske fliser, heraf 16 dekorerede i underglasur blå med prospekter i dobbelt cirkelslag, derudover 28 i mangan med blomst i vase og ornamentik. Derudover to ovnkakler. 18/19. årh. (44+2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud