2005/2004
Damearmbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Integreret lænke af 14 kt. guld. Omkreds ca. 16 cm. Samlet vægt ca. 23 g. Urets diam. 15 mm. 1960'erne.
Original æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Manglende krone. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 29. januar 2020
Vurdering
Hammerslag