1908/60
John Henry Boel (, engelsk maler, 19./20. årh.)
“View near Loughton on the Roding near Chigwell (Essex).” Sign. monogram 88. Olie på lærred. 25×46.
Retoucheringer. Minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag