1243/​1145

Tre uindfattede, udskårne og facetslebne smykkesten, bestående af smaragder på ca. 112.35 ct., 264.00 ct. og 132.90 ct. I alt ca. 509.25 ct. Certifikater medfølger. 2012. (3)

Dette emne handles i fuldmoms

Kan fremstå farve- og klarhedsforbedret. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 24. oktober 2012

Vur­dering

750 DKK

Hammerslag

270 DKK

270 DKK
(Autobud) 260 DKK
260 DKK
250 DKK