1921/1593
Barok bæger af sølv, nålepunslet korpus graveret med ejerinitialer og dato 1708. Ej stemplet. Vægt ca. 62 gr. H. 8 cm.
Senere gravering. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder buler og trykket ved bunden.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag