1921/​1593

Barok bæger af sølv, nålepunslet korpus graveret med ejerinitialer og dato 1708. Ej stemplet. Vægt ca. 62 gr. H. 8 cm.

Senere gravering. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder buler og trykket ved bunden.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK