C. W. Eckersberg, efter, m.fl.
Portrætter af Maria Sophia Friederica & Frederik VI. Usignerede. Kobberstik, kul og gouache på papir i kronede forgyldte rammer. Bladstørrelse 28,5×22 og 27,5×20,5. (2)
Proveniens: Tidligere i spisesalen på Herregaarden Store Grundet ved Vejle.
Undersøgt i ramme. Kobberstik beskåret samt med mindre misfarvninger.
Kunst på papir, 5. august 2019