Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Didaska, ca. 1944. Sign. Asger. Akvarel på papir. Bladstørrelse 11×8.
Proveniens: Tidligere i Elna Fonnesbech-Sandbergs samling. Herefter købt af dansk privat samler og nedarvet gennem familien.
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017