2426/​1179

Perle- og diamantring af 18 kt. guld prydet med talrige kulturperler og brillantslebne diamanter. Vægt ca. 17 g. B. 22 mm. Str. 50,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler tre perler.

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

1091286 4.800 DKK
888088 (Autobud) 4.600 DKK
1091286 4.400 DKK
888088 4.200 DKK
1091286 4.000 DKK