2142/774
Dansk møbeldesign
Et par lænestole i organisk form med armlæn og ben af bejdset bøg, betrukket med lyst møbelstof. 1940'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Defekte keder.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud