2051/854
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Komposition. Sign. Ejler Bille-84 med dedikation. Litografi i farver. Lysmål 46×38,5.
Proveniens: Franz Pedersens Kunsthandel, Horsens.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud