2138/​941

Irene Fortuyn (f. 1959)

Robert O'Brien (f. 1951, d. Amsterdam 1988)

“Skylight”, 1992. Usignerede. To cirkulære relieffer. Emalje på metal. Diam. 52. (2)

Udstillet: Documenta IX, Kassel, 1992.

Proveniens: Anthony Reynolds Gallery, London.

Nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK