Irene Fortuyn (f. 1959)
Robert O'Brien (f. 1951, d. Amsterdam 1988)
“Skylight”, 1992. Usignerede. To cirkulære relieffer. Emalje på metal. Diam. 52. (2)
Udstillet: Documenta IX, Kassel, 1992.
Proveniens: Anthony Reynolds Gallery, London.
Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021