2045/380
Svensk vægur af udskåret og forgyldt træ, prydet med delfiner, urskive af emaljeret metal med arabertal. 19. årh. H. 65. B. 51. D. 13.
Brugsslitage. Reparation på den ene delfin.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag