1323/30
Barok chatol af egetræ, front med tre skuffer og skriveklap bag hvilken skuffer og rum, overskab med to glaslåger og svungen top. Ca. 1800. H. 223. B. 118. D. 54.
Restaureret. Omlavet. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 3. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud