2425/​143

Fransk Charles X kaminur af forgyldt bronze, urhus prydet med oige og fugl, patineret skive. 19. årh.s midte. H. 41. B. 34. D. 10.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK